Kocaeli Üniversitesi | Mühendislik Fakültesi


Duyuru Detayı

Başlık: "Öğrenci E-Posta Destek Sistemi"

Yayınlayan:
Ömür Can

Duyuru Tarihi:
23 Mart 2018

Duyuru Açıklaması:
Üniversitemiz öğrencilerimizin kurumsal e-posta (@kocaeli.edu.tr) hizmeti, Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca yürütülmektedir.

Öğrencilerimiz için kullanıcı adı öğrenci numarası olan kurumsal e-posta ile kampüs içi kablolu ve kablosuz internet erişim, kütüphane elektronik veri tabanına uzaktan erişim (Proxy), Elektronik Seçmeli Ders (ESD), Uzaktan Öğretim Programlarına (UE) erişim sağlanmaktadır.

Her yıl ÖSYS sonucunda Üniversitemize yerleşen öğrencilerin e-postaları, toplu olarak oluşturulmakta ve eğitim öğretimin başladığı ilk hafta duyurulmaktadır. Mevcut E-Posta hizmetinde; şifre değiştirme işlemleri https://webmail.kocaeli.edu.tr ile sağlanırken planlanan kayıt döneminden sonra (ÖSYS-ek, Dikey Geçiş, v.b.) eğitim almayı hak kazanan öğrencilerimizin yeni e-posta şifre talepleri, e-posta, faks gibi iletişim kanalları aracılığıyla başvuru formu ile sağlanmaktadır.

Öğrencilerin e-posta işlemlerini (Sorgulama, Şifre Değiştirme, Yeni E-Posta oluşturma) kısa sürede ve herhangi bir iletişim noktasına gerek kalmadan yapabilmeleri için Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından, http://portal.kocaeli.edu.tr/emailogr adresinden online olarak Türkçe/İngilizce "Kocaeli Üniversitesi Öğrenci E-Posta Destek Hizmeti" verilmeye başlanmıştır. 


Duyuru Dosyası: