Kocaeli Üniversitesi | Mühendislik Fakültesi


Tüm Haberler

Tarih Haber Başlığı Açıklama Detay
05 Nisan Mühendislik Fakültesi Akademik Kurulu gerçekleştirildi.
Mühendislik Fakültesi Akademik Kurulu 
Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ'nün katılımıyla gerçekleştirildi. (15.03.2018) 

Toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün FIĞLALI, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin ÖZTÜRK, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi KÖPRÜBAŞI, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kadri Süleyman Yiğit ile Akademik ve idari personel hazır bulundu.
Göster
12 Mart 9. ENERJİ VERİMLİLİĞİ FORUMU VE FUARI

EVF HAKKINDA

9. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, 29-30 Mart 2018 tarihlerinde, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında yapılacaktır. Enerji verimliliği alanında Türkiye'nin en büyük ve en önemli etkinliklerinden biri olan EVF 2018, ilk kez 2009 yılında düzenlenmiştir. Bu yıl 9. kez düzenlenecek olan Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı, Ceo Organizasyon Reklam Turizm ve İnşaat Anonim Şirketi tarafından organize edilecektir.

EVF kapsamında düzenlenecek olan panel ve oturumlar ile enerji verimliliğini içeren tüm konular, politikalar ve stratejiler, uluslararası enerji alanında/sektöründe araştırma yapan akademisyenler, kurumlar, şirketler ve Türkiyenin önde gelen isimleri ile değerlendirilecektir. Aynı zamanda, enerji tüketiminde verimliliği sağlayacak yeni teknoloji ile donatılmış ürün ve tasarımlar 9. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarında sergilenecektir.

29-30 Mart 2018 tarihlerinde düzenleyeceğimiz 9. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (EVF) ile katılımcı ya da ziyaretçi olarak, enerji verimliliği alanında çalışan bilim insanları, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcileriyle tanışabilir, paneller çerçevesinde bu alandaki tüm yenilikleri takip edebilir, uluslararası ve yerel firmalarla iş ağlarınızı genişletebilirsiniz.

9. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (EVF) ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve fırsatlarla dolu bu etkinlikte yer almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Göster
09 Mart Jeofizik Mühendisliği Bölümü 2017 Yılı Akademik Başarı Töreni Yapıldı
Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz KURTULUŞ, 2017 Akademik çalışmaları değerlendirme sonuçlarına göre dereceye giren Prof. Dr. Cengiz KURTULUŞ,  Doç. Dr. Fadime SERTÇELİK, Prof. Dr. Bülent ORUÇ, Doç. Dr. T. Serkan IRMAK, Arş.Gör. Hamdullah LİVAOĞLUNA, Dekanımız Prof. Dr. İlhan Tekin ÖZTÜRK, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Kasım BAYNAL ve Doç. Dr. Ayşen BASA ARSOY un da katılımıyla yapılan törende ödül ve teşekkür belgelerini takdim etti.
Göster
05 Mart Fidan Dikme Etkinliği
Fakültemiz çevresinin daha yeşil alana dönüştürülmesi için 05.03.2018 Pazartesi günü Saat:13:00 te Gazi Anadolu Lisesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Genç TEMA'nın katkılarıyla 288 adet meyve ağacı dikilmesi etkinliği personelimiz ve öğrencilerimiz katılımıyla gerçekleşti. 

Tüm emeği geçenlere gönülden teşekkür ederiz.
Göster
28 Şubat Deprem Çalıştayına Davet
Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde Kocaeli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile, Deprem Haftası kapsamında düzenlenen  Deprem Farkındalığı ve Hazırlık Çalışmaları konulu Kocaeli Deprem Çalıştayına teşriflerinizi dileriz. Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ Kocaeli Üniversitesi Rektörü
Göster
06 Şubat RÖZMAŞ Çelik San. ve Tic. A.Ş.‘nin Ar-Ge Çalışmaları konulu etkinlik gerçekleştirildi.
RÖZMAŞ Çelik San. ve Tic. A.Ş. nin Ar-Ge Çalışmaları  konulu etkinlik 29.01.2018 tarihinde Prof.Dr. Savaş AYBERK Konferans salonunda gerçekleştirildi.
Göster
06 Şubat TÜPRAŞ A.Ş. nin AR-GE Çalışmalarıkonulu etkinlik gerçekleştirildi.
TÜPRAŞ A.Ş.nin AR-GE Çalışmaları konulu etkinlik, 29.01.2018 tarihinde Prof. Dr. Savaş AYBERK Konferans salonunda gerçekleştirildi.
Göster
06 Aralık KOÜ Gardırop Projesi Hayata Geçti...
KOÜ Vakfının hayata geçirdiği, sosyal sorumluluk projesi KOÜ Gardırop hizmete girdi.Üniversite öğrencileri ihtiyaç duydukları kıyafetleri buradan ücretsiz alabilecekler.
Göster
23 Haziran Tüm mezunlarımıza ömür boyu sağlık, mutluluk ve başarılar! Göster
23 Mart Doğada Satranç Oryantiring Sporu Tanıtımı adlı etkinlik düzenlendi
Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda Doğada Satranç Oryantiring Sporu Tanıtımı adlı etkinlik düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak Türkiye Oryantiring Federasyonu Kocaeli Temsilcisi Ali Günal Erdem katıldı.
Göster
24 Şubat Web Tabanlı ISU CBS Altyapı Uygulaması
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Kulübü tarafından "Web tabanlı ISU CBS Altyapı Uygulaması" konularında etkinlik düzenlendi. Etkinlik 23 Şubat 2017 tarihinde Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunun da yapıldı. Etkinliğe Harita Mühendisi ÖZKAN FİLİZ “İSU Genel Müdürlüğü Emlak ve Kamulaştırma Şube Müdürü” konuşmacı olarak, Harita Mühendisliği bölümü öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte Özkan FİLİZ CBS konularında son yıllarda gelişen sistemleri, sektördeki çalışma alanlarını, kendi deneyimleri ile paylaşarak öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. 
Göster
20 Ocak Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz KURTULUŞ yılın bilim insanı seçildi !
Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz KURTULUŞ yılın bilim insanı seçildi !

Kocaeli Gazetesi tarafından düzenlenen geleneksel Doruktakiler ödüllerinin 2016 yılı değerlendirmesi 28 Aralık Çarşamba akşamı Kocaeli Sanayi Odası (KSO) toplantı salonunda yapıldı. Kentin tanınmış simalarından oluşan Büyük Jürinin üyeleri, belirlenen kategorilerde yılın en iyileri olan kişi ve kurumları belirledi.

Fakültemiz Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz KURTULUŞ belirlenen kategoriler arasında “Yılın Bilim İnsanı” seçildi. Hocamızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Göster
31 Ekim IAESTE Staj Değişimi Programı Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
27 Ekim 2016 Perşembe günü 16.30-18.30 arasında IAESTE Kocaeli Üniversitesi Temsilcisi Doç. Dr. Emel Taban tarafından Mühendislik Fakültemiz öğrencilerine bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantı, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof.Dr. Sedat Karabay, Prof.Dr. Hakan Pekey ve Makine Müh. Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Erdinç Kaluç ve mühendislik fakültesi öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.  

IAESTE(The International Association For The Exchange Of The Students For Technical Experience) MİLLETLERARASI TEKNİK STAJYER ÖĞRENCİ MÜBADELESİ BİRLİĞİ) ülkeler arası “Stajyer Öğrenci Değişim” programı kuruluşu olup 1948 yılında Londra’da 10 kurucu üyenin girişimi ile kurulmuştur; halen 53 asil, 5 yedek ve 28 işbirliği yapan ülke olmak üzere toplam 86 ülke değişime katılmaktadır. 
Göster
25 Ekim Afetlere Hazırlık Eğitimi Projesi Protokolü Törenle İmzalandı
Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve AFAD Kocaeli İl Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştireceği '' Afetlere Hazırlık Eğitimi Projesi '' protokolü imzalandı. Protokolü üniversitemiz adına Genel Sekreter Yardımcımız Tahir Akman imzaladı. Proje kapsamında Jeofizik Mühendisliği öğretim üyelerince  mahalle bazında Afetlere Hazırlık Eğitimleri verilecek. 1.5 yıl sürecek eğitimlerin hedefleri etkin bir afet yönetimi için devlet ve yerel gruplar arasındaki işbirliğini geliştirmek, mahalle bazında halka afet bilincini aşılamak, afetlerin zararlarının azaltılması konusunda bilgi ve beceri  kazandırmak olacaktır.
Göster
12 Ekim Yazılımın Geomatik Yeri ve Önemi
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü tarafından "Yazılımın Geomatik yeri ve Önemi" adlı panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak TÜRKSAT A.Ş.'den Türker Akbulut katıldı.
Göster
06 Ekim Harita Mühendisliği Bölümü Öğrencileri AFAD' Ziyaret Etti!
            Kocaeli Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü öğrenci topluluğu Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arzu Erener ve Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Taner Üstüntaş’ın rehberliğinde 30 Eylül 2016 tarihinde ziyaret ettiler. Yaklaşık 50 öğrencinin katıldığı AFAD tanıtım gezisinde öğrenciler AFAD'ın kuruluşu, teşkilat yapısı ve çalışma alanlarına ilişkin olarak Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul tarafından bilgilendirilmiş olup daha sonra öğrencilere AFAD'ın araç ve ekipman tanıtımı ve ekipman kapasitesi uygulamalı olarak anlatılmıştır. 
Göster
29 Ağustos Türk-Mekatronik Takımının Elektromobil Aracı Körfez’de Yarıştı
Mühendislik Fakültesi, Mekatronik Mühendisliği bünyesinde kurulan ve yıllar içinde gelişerek bünyesine bir çok bölümden öğrenci alan Türk Mekatronik Elektromobil Takımı, düzenlendiği ilk yıldan beri katıldığı Tübitak Alternatif  Enerjili Araç Yarışları’na bu yıl da katılarak geleneği bozmadı.
Göster
22 Temmuz 2015-2016 dönemi lisans programlarına ilişkin MÜDEK akreditasyon kararları açıklandı.
Kocaeli Üniversitesi  Mühendislik Fakültesi’nin 2015-2016 döneminde değerlendirilen lisans programlarına ilişkin MÜDEK akreditasyon kararları açıklandı.

MÜDEK nedir?
Mühendislik programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kurulu tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınmaktadır.  MÜDEK Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı ENAEE (European Network for Accreditation of Engineering Education) asil üyesidir ve EUR-ACE Etiketi vermek üzere ENAEE tarafından yetkilendirilmiştir.
Göster
21 Temmuz Görme Engelliler Cepgöz ile Görecek
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünce yürütülen projede, görme engelli vatandaşlar, cep telefonundan ulaştıkları gönüllülerin desteğiyle rahatça alışveriş yapabilecek, sokaklarda gezebilecek.
Göster
28 Haziran Bilgisayar Mühendisliği Öğrencilerizin TÜBİTAK Başarıları
TÜBİTAK “2209-A-Üniversite Öğrencileri Yurt İçi Araştırma Projeleri Destek Programı” kapsamında Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler alanlarında öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek için lisans öğreniminde yapacakları araştırma projelerine destek vermektedir. Bölümümüzde  verdiğimiz eğitimin  bir  başarısı  olarak  “2209-A-Üniversite  Öğrencileri  Yurt  İçi Araştırma Projeleri Destek Programı” kapsamında  bu dönem  Kocaeli Üniveristesinde  desktelenen toplam 6 projenin 4 ü Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri tarafından  hazırlanmıştır.
Göster
16 Haziran Mühendislik Fakültesi 2015-2016 Mezuniyet Törenleri Yapıldı
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2015-2016 Akademik Yılı mezuniyet töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Çakır, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Saraç, Koruma Şirketler Grubu Yöneticisi Zümran Aracı, akademik ve idari personelin yanı sıra mezun öğrenciler ve aileleri katıldı. 

Tören açılış konuşmalarında Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Saraç mezun olan öğrencilere gelecek hedeflerinde başarılar dilediler. Öğrenciler adına ise Fakülte Birincisi Osman Gökçe duygularını aktaran bir konuşma gerçekleştirdi.

Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Harita Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ile Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerinden 1591 öğrenci mezun oldu.

Törende, Fakülte Birincisi Osman Gökçe'ye plaketini ve hediyesini Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile Koruma Şirketler Grubu Yöneticisi Zümran Aracı, Fakülte İkincisi Sibel Sever'e plaketini ve hediyesini Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Çakır ile Prof. Dr. Ahmet Küçük, Fakülte Üçüncüsü Büşra Bıyıkoğlu'na plaketini ve hediyesini Dekan Prof. Dr. Halil İbrahim Saraç ile Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Kaluç takdim etti. Mezuniyet töreninin açılışından sonra bölümler bazında törenler gerçekleştirildi. Kendi bölümlerinde dereceye giren öğrencilere plaket ve hediye verildi. Anı belgelerini öğretim elemanlarından teslim alan öğrenciler, törende son olarak kep atma sevincini yaşadılar.
Göster
10 Haziran Mezuniyet Törenine Davet
Fakültemizin Mezuniyet Töreni, 15 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 9:30'da Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacaktır.   Mezuniyet sevincimize tüm öğrencilerimiz ve akademik personelin katılımını ve onurlandırmasını dileriz. Bölümlere ait program ve mezuniyet davetiyesi ektedir.  Mühendislik Fakültesi Dekanlığı
Göster
06 Haziran 6. Yer Elektrik Çalıştayı Üniversitemizde Yapıldı
Jeofizik Mühendisliği tarafından düzenlenen 6. Yer Elektrik Çalıştayı 23-25 Mayıs 2016 tarihleri arasında Kartepe Park Otel’de yaklaşık olarak 65 delege ve çok sayıda izleyicinin katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. 6. Yer Elektrik Çalıştayı’na 9 Eylül, Ankara, Boğaziçi, Cologne (Almanya), İstanbul, İstanbul Teknik, Kocaeli ve Süleyman Demirel Üniversitesi ile özel ve kamu sektörlerinden katılan jeofizik mühendisleri, 22 sözlü ve 5 poster bildiri sunmuşlardır.   Ağırlıklı olarak maden, petrol, su ve jeotermal kaynakların aranmasında sıkça kullanılan elektromanyetik yöntemlerin yanı sıra, yeni bilimsel gelişmelerin tartışıldığı biri poster olmak üzere toplam 7 oturum gerçekleştirilmiştir. Çalıştay’da, yer radarı uygulamalarından insansız hava taşıtları ile uygulanan değişik jeofizik uygulamalara kadar birçok yenilikler sunulmuş ve tartışılmıştır.
Göster
27 Mayıs Otomotiv Tasarım Yarışması'nda KOÜ Zirvede
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğü ile TÜBİTAK MAM/Tüsside Gebze Yerleşkesi'nde düzenlenen 5. Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması'nda KOÜ birinci oldu.  Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Polimer Bilim ve Teknolojisi doktora öğrencisi Serkan Akpınar'ın da aralarında bulunduğu dört kişiden oluşan Formulate ekibi, "5. Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması'nda" birincilik ödülüne layık görüldü. Danışman hocalığını Kimya Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Güralp Özkoç'un yaptığı Serkan Akpınar, ödülü Bakan Fikri Işık'ın elinden aldı.  Otomotiv sektöründe komponent bazlı yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi ve tasarım etkinliklerinin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen bu yarışmayla, otomotiv sektörü ve otomotiv kullanıcıları için yenilikçi tasarımların desteklenmesi amaçlandı.
Göster
23 Mayıs Erasmus Hareketliliği Programı” gerçekleştirildi.
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü ev sahipliğinde Slovakya Josef Safarik Üniversitesi Coğrafya Bölümü öğretim üyelerinin katılımıyla 10-11 Mayıs 2016 tarihlerinde “Erasmus Hareketliliği Programı” gerçekleştirilmiştir. Etkinliğin birinci gününde, bölümler eğitim-öğretim programlarını ve projelerini tanıtmış; yürütülen diğer akademik faaliyetler hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

11 Mayıs 2016 tarihinde Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda konuk öğretim üyeleri tarafından öğrencilerimizi bilgilendirmeye yönelik konferans etkinliği düzenlenmiştir. Prof. Dr. Vladimir Sedlak ve Dr. Jan Kanuk, sunumlarında Kosice ve Josef Safarik Üniversitesi Coğrafya Bölümünü kısaca tanıtmış; "Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Coğrafya Uygulamaları" konulu iki teknik sunum gerçekleştirmiş ve soruları cevaplandırmıştır. Etkinlik sonunda, konuk öğretim üyelerine günün anısına hediye takdimi ve toplu fotoğraflar çekimi yapılmıştır.
Göster
18 Mayıs Nord Drivesystems Dişli Çarklar Semineri Yapıldı
Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümünden Doç. Dr. Erol Feyzullahoğlu tarafından organize edilerek Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda 10 Mayıs 2016’ da düzenlenen seminerde Nord Drivesytems Güç Aktarma Sistemleri A.Ş. yetkilileri Makina Mühendisi Erhan Zeren ve Makina Mühendisi Onur Tepe tarafından “Dişli Çarklar-Redüktörler” konulu bir sunum yapılmıştır.
Göster
10 Mayıs Türkiye'nin Yakın Gelecekteki Enerji Durumu
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk konferans salonunda Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Necmi Özdemir tarafından "Türkiye'nin Yakın Gelecekteki Enerji Durumu" adlı etkinlik düzenlendi. Etkinliğe KOÜ Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurettin Abut ve Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Nuran Yörükören katıldı. Etkinlikte konuşmacı olarak Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Konuk Öğretim Üyesi ve Elektrik Yüksek Mühendisi Yetkin Saner, BORTEK A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Borazan ve Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Grup Müdürü Kemal Göçer yer aldı.
Göster
06 Mayıs İnsansız Su Altı Aracı Takımı: “Lucky Fin” Birinci Oldu!
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Serhat Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yakut, bölüm öğrencileri Melih Yıldırım, Mehmet Börekçi, Fatih Koçyiğit, Barış Ersoy, Nurhak Altın, Melike Günaydın ve Furkan Yılmaz'dan oluşan Lucky Fin takımını Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, makamında ağırladı. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Saraç ile Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oğuzhan Urhan'ın da hazır bulunduğu ziyarette, Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Lucky Fin takımı hocaları ve öğrencilerini tebrik ederek, NASA'da düzenlenecek olacak yarışmada başarılar diledi.
Göster
04 Mayıs Yılmaz Redüktör Dişli Çarklar Semineri Yapıldı
Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümünden Doç.Dr. Erol Feyzullahoğlu tarafından organize edilerek Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda 25 Nisan 2016’ da düzenlenen seminerde Yılmaz Redüktör A.Ş. yetkilileri Makine Mühendisi Emrah BEKTAŞ ve Makine Mühendisi Mehmet Emin Şensoy tarafından “Dişli Çarklar” konulu bir sunum yapılmıştır.Seminere bölümüz dışında diğer bölümlerden de öğretim elemanları ve öğrenciler katılmıştır. Seminerde dişli hesapları, dişli üretim teknolojileri, dişli seçimi, kalite kontrolü, dişli tasarımı, boyutlandırma, hasar oluşumu, yağlama ve web üzerinde bilgi girişi konularında detaylı bilgilendirme yapılmıştır.
Göster
04 Mayıs Tekyaz Cad-Cam Semineri Yapıldı
Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Tülin Şahin tarafından organize edilerek Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda 28 Nisan 2016’ da düzenlenen seminerde Tekyaz Teknolojik Yazılımlar ve Eras Arnova Eğitim ve Danışmanlık firmalarının yetkilileri tarafından “SolidWorks, SolidCAM ve QFORM” konulu bir sunum yapılmıştır.Seminerin ilk yarısında, 9.00-13.45 saatleri arasında tasarım yarışması düzenlenmiş ve yarışmada birinci olan öğrencimiz Ahmet Can Saygılı’ ya tablet hediye edilmiştir. Seminerde tasarımın hayatımızdaki önemi, 3D yazıcılar, makine tasarımı ve imalatı için kullanılan bu programları nasıl kullanılacağı örneklerle anlatılmıştır.
Göster
04 Mayıs Harita Mühendisliği Öğrencilerinden İTÜ UHUZAM’a Teknik Gezi
Harita Mühendisliği Öğrenci Topluluğu 02/05/2016 Pazartesi tarihinde İTÜ - Uydu Haberleşmesi ve Uzaktan Algılama UYG-AR Merkezi (ITU UHUZAM)’a teknik gezi düzenlemiştir. Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arzu Erener başkanlığında öğretim üyeleri Doç. Dr. Taner Üstüntaş, Doç. Dr. Ozan Aslan ve Yrd. Doç. Dr. Orhan Kurt ile yaklaşık 40 kişilik Harita Mühendisliği öğrenci topluluğundan oluşan öğrenci gurubu ile ITU UHUZAM’a teknik gezi gerçekleştirilmiştir.  UHUZAM, Türkiye’de uzaktan algılama ve uydu haberleşme teknolojilerinde araştırma ve uygulama odaklı proje geliştirmek hedefi ile kurulan ilk merkez ve yer istasyonudur. Bu kapsamda gezide yer istasyonun genel işleyişi hakkında ve Tarımsal İzleme ve Bilgi Sistemi (TARBİL) ve ilgili projeler hakkında bilgiler verilmiş olup ayrıca İ.T.Ü Geomatik Mühendisliği bölümü de ziyaret edilmiştir.
Göster
02 Mayıs Geleceği Yönetmek İçin Kariyer Planlaması Önemli
Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda Mekatronik Mühendisliği bölümü tarafından "Mekatronik Mühendisliğinin Endüstrideki Yeri" adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Mekatronik Mühendisliği'nin iş hayatındaki yeri ve öneminden bahsedildi. Etkinliğe konuşmacı olarak Yıldızlar Yatırım Holding İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Direktörü Ali Eken katıldı.
Göster
29 Nisan Kadının Teknoloji Sektöründeki Yeri ve Önemi
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde kadının teknolojideki ve iş sektöründeki önemini vurgulama amaçlı "GDG Kocaeli Woman Teachmakers" adlı bir etkinlik düzenlendi (26-04-2016) Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Polisan A.Ş. İş Geliştirme ve Arge Müdürü Hilal Gökkaya, Freelance Android Developer Tuğba Üstündağ ve Google Geliştirici grubundan Okan Aydın katıldı.
Göster
29 Nisan Ödüllü Proje Yarışması
İzmit Belediyesi’nin himayesinde, Buluş ve Modelciler Derneğinin koordinatörlüğünde 7 Mayıs 2016 Cumartesi günü 12.00–17.00 saatleri arasında İzmit şehir merkezindeki Yunus Emre Kültür Merkezi’nde (Dolphin AVM) eğitimin her seviyesindeki öğrencilerin katılacağı Proje Yarışması gerçekleştirilecektir.
Katılım koşulları ektedir.
Göster
27 Nisan Türk Mekatronik Göklerde…
TÜBİTAK tarafından düzenlenen, İnsansız Hava Araçlarının (İHA) özellikle yangın, kaza gibi acil durumlarda insanlara yardım edecek sivil uygulamalarda kullanılabilir olduğunu göstermeyi amaçlayan "UAV Turkey" adlı yarışmaya, Kocaeli Üniversitesi Türk Mekatronik Takımı - İnsansız Hava Araçları Ekibi de katıldı.Yarışmaya katılan öğrencilerin insansız hava araçları tasarlayıp üretecekleri ve becerilerini sergileyecekleri bu yarışmaya Kocaeli Üniversitesi'nde faaliyet gösteren Türk Mekatronik Takımı - İnsansız Hava Araçları Ekibi de dahil olmak üzere toplam 203 takım başvuru yaptı.Üniversitemizi temsil eden takımımız, yarışmanın ilk aşaması olan Konsept Tasarım ve Rapor puanlaması aşamasında, başarılı olan 145 takım arasında, 100 üzerinden 97 puan alarak genel sıralamada 5. , kendi kategorisi olan sabit kanatlı uçaklarda ise 1. oldu.Yarışma 21-25 Eylül 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecektir.
Göster
22 Nisan TÜBİTAK, Genç Beyinleri Bilim ve Teknolojide Yarışmaya Çağırıyor
TÜBİTAK, üniversite öğrencilerine yönelik üç ayrı yarışma çağrısı yaptı. Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Yarışması, Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması, Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışmaları bu yıl dördüncü kez düzenleniyor. Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışmasına bu yıl yeni bir kategori eklendi: “Bilim Merkezi Sergi Ünitesi Tasarımı”
Göster
22 Nisan PİTEK (Profesyonel İş ve Teknoloji) GÜNLERİ
IEEE KOU SB (Student Branch) olarak, 27-28 NİSAN tarihlerinde bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz ''Profesyonel İş ve Teknoloji Günleri'' etkinliğimize sizleri davet etmek istiyoruz.

Artık gelenekselleşmiş olan PİTEK (Profesyonel İş ve Teknoloji) GÜNLERİ üniversite öğrencilerini kendi sektörlerine yön veren firmaların yetkilileriyle buluşturarak, öğrencilerimizin iş hayatında karşılaşabilecekleri zorlukları görmesini, kariyer tavsiyeleri almasını, son çıkan teknolojilerin tanıtılmasını sağlar.

Konuşmacılarımızdan bazıları;

KOÇ HOLDİNG Türkiye Pazarlama Müdürü.
SİEMENS Türkiye İş Mükemmelliği Yöneticisi
KARİYERNET Kıdemli Etkinlik Yöneticisi ( Etkili Cv Hazırlama)
FİZİKİST Kurucuları (Türkiye'de Bilim Neden Gelişmiyor?)
GİTTİGİDİYOR Ürün Müdürü
LINKEDIN Müşteri İlişkileri Yöneticisi
ÇALIK HOLDİNG Yöneticisi
HB ELEKRİK Genel Müdürü

Kayıt Formu :
http://www.ieeekou.com/pitek/kayit
Göster
20 Nisan Elektronik Güvenlikte Kriptoloji Semineri Yapıldı
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda bugün "Kriptoloji ve TÜBİTAK'ta Kripto Kariyer, Günlük Hayatımızda Kripto, Kripto Analiz" adlı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe TÜBİTAK Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) görevlisi Adnan Baysal katıldı.

Etkinlik sonrası Radyo K.İ. Muhabiri Fatih Osma'ya açıklamalarda bulunan Adnan Baysal etkinliğin içeriği hakkında bilgi vererek "Bu etkinlikte kriptolojinin temelleri, günlük hayatta kullanımı ve TÜBİTAK'taki çalışmalarımızdan bahsettim. Buraya gelecek öğrenciler için kripto kariyeri açısından bir olanak sunmuş olduk. Ayrıca TÜBİTAK BİLGEM'i de tanıtma fırsatı yakaladık" şeklinde konuştu.
Göster
19 Nisan Kurumsal Bilgi Güvenliği Seminerine Davetlisiniz
20 Nisan Çarşamba Günü saat 12.00 de Mühendislik Konferans Salonuna tüm öğrencilerimizi bekliyoruz.
Göster
15 Nisan Su Yalıtımı Bina Yapımı Gerçekleştiği Sürece Devam Edecek
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda "Su Yalıtımı Semineri" adlı bir etkinlik düzenlendi. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği tarafından düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak BTM Yalıtım Şirketi Teknik Danışmanı Josef Bonfil katıldı. BTM Şirketi'nin su yalıtımıyla ilgili yaptığı çalışmalardan bahsetti. Josif Bonfil, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunmasından dolayı yapıların deprem kuşakları üzerinde yapıldığını dile getirdi. Yapıların ekonomik minimum ömrünün ortalama 100 yıl olduğunu aktardı. 
Göster
04 Nisan 4.5G ile Beraber İnternet'e Erişim Süresi Kısalacak
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan Kavak, Radyo K.İ. Muhabiri Ahmet Esat Öztürk'e Türkiye'deki GSM operatörlerinin 4.5G sistemine geçişini değerlendirerek, 4.5G sistemi hakkında bilgiler verdi.  

Kavak konuşmasına 4.5G sisteminin tanımını yaparak başlarken, "Ülkemizde 4.5G'ye geçiş süreci başlamıştır. Dünya üzerindeki bu kablosuz iletişim teknolojilerinin gelişimine baktığımızda 4.5G olarak adlandırılan aslında Long-Term Evolution (LTE) standartları yani 3G'nin gelişimi olan standartlar. LTE Release 10 ve ötesi olan standartları biz ülkemizde 4.5G olarak adlandırdık. Dünyada baktığımızda LTE Release 10, 4G olarak adlandırılmaktadır. Biz bunun biraz daha ötesinde olan Release 11'i hedeflemiş durumdayız" dedi.
Göster
30 Mart Teknolojiye Yatırım Geleceğe Yatırım
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen "Yeni Ar-Ge Reform Paketi" konulu tanıtım ve bilgilendirme toplantısı dün yapıldı.
Prof. Dr. Savaş Ayberk konferans salonunda gerçekleşen Ar-Ge Reform Paketi toplantısına, Rektör Yardımcısı ve Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği Kocaeli İl Temsilcisi Prof. Dr. Bekir Çakır, Kocaeli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Kocaeli KOSGEB Müdürü Atacan Yücelen, Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Meliha Kocabaş Akay, KOSGEB Uzmanı Güven Aktaş ve Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri katıldı.

Resmi Gazetede 1 Mart'ta yürürlüğe giren yeni Ar-Ge Reform Paketi hakkında konuşan KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, reform paketinin öğretim üyelerine avantaj sağladığını belirtti. Konuşmasına, "Kocaeli olarak tüm kurumlarda seferberlik ilan ettik. Bu reformun üniversite ve şehrimize önemli katkı sağlayacağı görüşündeyim" diye devam eden Çakır, tasarım merkezlerinin de kurulacağının sinyalini verdi.

Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Meliha Kocabaş Akay ise, Ar-Ge çalışmalarının amacı hakkında bilgi verdi. Kocabaş, Ar-Ge çalışmalarını; tasarım faaliyetlerini destekleme, Ar-Ge yatırımlarına özendirme, akademisyenler için kazançların arttırılması ve üniversite ile sanayi iş birliğini geliştirmek olarak tanımladı. Ar-Ge yapan şirketlere ve öğretim üyeleri hakkında vergi indirimlerinden bahseden Kocabaş, Tekno Girişim Kurumu kurmak isteyen öğrencilere mezuniyet sonrası ödenen 100 bin TL'nin 500 bin TL'ye, geri ödeme tarihi olan 5 yılın da 10 yıla çıkarıldığının altını çizdi. Kocabaş, "Ar-Ge Tasarım Merkezlerinde çalışan yüksek lisans öğrencilerinin bir buçuk yıl, doktora öğrencilerinin de iki yıl boyunca gelir vergisi istisnasından yararlanıyorlar" ifadelerini kullandı.

"Ar-Ge'ye Özendiriyoruz"

KOSGEB İl Müdürü Atacan Yücelen, Kocaeli işletmelerini ziyaret ettiklerini, "İşletmeleri ziyaret edip Ar-Ge konusunda özendiriyoruz. Reform paketi ile ilgili yeni maddeler var" sözleriyle vurguladı. Yücelen bu ziyaretler sırasında olumlu yönde dönüş aldıklarını söyledi. KOSGEB Uzmanı Güven Aktaş'ın KOSGEB'in tanımıyla başlayan sunumu kuruluş amacını anlatması, Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı'nın, değerlendirme kriterlerini anlatması ile toplantı son buldu.
Göster
25 Mart "Etkili CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri” adlı seminer düzenlendi
Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Kulübü’nün çalışmalarıyla Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonunda “Etkili CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri” adlı seminer düzenlendi. Etkinlik NATRON Yazılım ve Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Haluk Tatar’ın katılımıyla gerçekleşti. Seminere Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. H. Metin ERTUNÇ ve çok sayıda öğrenci katıldı. Seminerde Mülakat Teknikleri ile ilgili sunum gerçekleştiren Haluk Tatar dinleyicilere iş başvurusu yapan kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Sözlerine NATRON şirketinin faaliyetleri hakkında bilgiler vererek başlayan Sn. Tatar “ Kocaeli Üniversitesi de dahil olmak üzere 27 üniversiteye video e-eğitim portalıyla danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Umarım bundan sonra Kocaeli Üniversitesi İle var olan işbirliğimiz artarak devam eder” dedi. CV hazırlamanın püf noktalarına değinen Haluk Tatar, CV yazan insanların doğru ve eksiksiz bilgiler vermesi gerektiğini söyledi. Tatar, ayrıca CV’lerde yazılamayan bilgi ve isteklerin ön mektupla anlatılarak mülakatta avantaj sağlanabileceğini kaydetti. İş mülakatlarında insanların özellikle dış görünüş ve kelime seçimlerine dikkat etmesi gerektiğini vurgularken insanların mutlaka özgüven sahibi olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Seminerin ikinci oturumunda Ramada İnsan Kaynakları Genel Müdürü Veysel Uğurlu iş başvurusu yapıp karşılarına gelen adaylar arasından nasıl seçim yaptıklarını anlatarak dinleyicileri bilgilendirdi. Seminerin sonunda çekiliş ile 10 kişi BEMAR Kariyer Okulları’ndan %50 indirim hakkı verildi. Ayrıca 5 kişiye NATRON Yazılım ve Danışmanlık Şirketi tarafından Solidworks ve Catia programlarının eğitim seti hediye edildi.
Göster
25 Mart Dr. Orhan Ercan: Dünyanın Yüzde Yetmişinin Tapusu Yok
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde  'Uluslararası Haritacılar Federasyonu (FIG) 2018 Kongresi' bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.  Harita Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen ve FIG 2018 Kongre Direktörü Dr. Orhan Ercan'ın konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arzu Erener'in yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Konuşmasında FIG ve haritacılık sektörü hakkında bilgiler veren Dr. Orhan Ercan, "Haritacılık verileri olmasa tarım durur. Çünkü harita ve kadastro bilgileri tarım arazilerinin oluşmasında çok önemlidir" dedi.

Tapusuzluk Yolsuzluklara Sebep Oluyor Gelişmiş ülkelerin pek çoğunda kadastro yapımının yüzde 30'un altında olduğunu belirten Ercan, "Dünyanın yüzde 70'inin tapusu yok. Tapusuzluk durumu da yolsuzluklara sebep oluyor" diye konuşurken “Avrupa Birliği ve Dünya Bankasının mülkiyet belirlenmesi amacıyla son 10 yılda ülkelere 5 buçuk milyar dolar civarında kredi verdiğini” sözlerine ekledi. FIG'in 123 ülke ve 300 binden fazla bireysel üyesi olduğunu vurgulayan Ercan, "FIG, haritacılık alanındaki tüm alanlar ile uygulamaların gelişimi için uluslararası işbirliğini desteklemeyi amaçlamış, uluslararası sivil toplum örgütü niteliğinde kurulmuş bir federasyondur" dedi. Etkinlik Ercan'ın öğrencilerin sorularını yanıtlamasıyla sona erdi.
Göster
24 Mart Raylı Ulaşımda Önde Gelen Ülkelerdeniz
Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Kulübü tarafından 22-23-24 Mart tarihleri arasında düzenlenen, '1. KUMMPAS Günleri' (İmalat Tekonolojileri, Taşıt Araçları, Enerji ve İklimlendirme Sektörlerinin Tanıtımı, Mühendislik Yöntemleri ve Üretim Hakkında Bilgiler) adlı etkinlik yapıldı.
Göster
17 Mart MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektör Kurulu Seminer Verdi
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Nevcihan DURU ve Yrd. Doç. Dr. Davut İNCEBACAK tarafından düzenlenen etkinliğe, Teknopalas Yüksek Teknoloji Sistemleri Limited Şirketi Kurucu Ortağı ve MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektörü Başkan Yardımcısı Fahrettin Oylum ve ERLAB Yazılım Anonim Şirketi CEO'su ve MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektörü Başkan Yardımcısı Mustafa Kamil Sağıroğlu konuşmacı olarak katıldı.
Göster
17 Mart SEDAŞ Sektör Tanıtımı Etkinliği Yapıldı
SEDAŞ Şebeke Yönetim Grup Müdürü Gökmen Hasan Çebi, SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan ve Kurumsal İletişim Uzmanı Burçin Başcı, İnsan Kaynakları Müdürü Hande ATALAY, insan kaynakları süreçleri, SCADA Projesi, OSOS Projesi ve SAP WFM Projesi, GİS entegrasyonu ve elektrik dağıtım sektöründe yeni teknolojiler konusunda öğrencileri bilgilendirmek üzere 17 Mart Perşembe günü saat 13.30’da  Elektrik Mühendisliği Bölümü Amfi salonunda gerçekleştirilen bir panelde  öğrencilerle  bir araya gelmiştir.

Ayrıca üniversite öğrencilerine proje üretmeyi teşvik etmeyi amaçlayan “Proje Fikri Yarışması” da öğrenciler tarafından büyük ilgi ile karşılandı.  
Panele Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır Mühendislik Fakültesi Dekan yardımcısı Prof. Dr. H. Metin Ertunç, Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurettin Abut ve Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Nuran Yörükeren, Doç. Dr. Bora ALBOYACI, Yrd. Doç. Dr. Gül Kurt, öğrenci kulüpleri başkanları ve öğrenciler katıldılar.
Göster
16 Mart Ankara Patlaması Jeofizik Mühendisliği bölümü tarafından analiz edildi!
Ankara'da bomba yüklü araçla gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin sismik kayıtları analiz eden Jeofizik Mühendisliği Bölümü Sismoloji çalışma grubu, patlamanın etki olarak 1.4 büyüklüğündeki depremle eşdeğer olduğunu belirledi.
Göster
15 Mart Vodafone '4 Buçuk G' Tırı Umuttepe'de İdi
Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve Bilgisayar Kulübünün (KOÜBK) girişimiyle Vodafone '4 Buçuk G Tırı' (4 Bucak G Tırı) 14 ve 15 Mart 2016 tarihlerinde Umuttepe Kampüsü'nde 2 gün boyunca eğitim verdi.
Göster
11 Mart DRC Endüstriyel Stajyer Öğrenci Programı
DRC Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Endüstriyel Stajyer Öğrenci Protokolü imzalandı. Fakültemiz Endüstri, Kimya, Makine ve Mekatronik Mühendisliği bölümlerinin 3. 4. Sınıf öğrencileri, firmanın dönemlik kontenjanı sınılarında, uygulamalı eğitimlerini DRC Kauçuk’ta sürdürebileceklerdir.

Bu programın amacı öğrencilerin endüstriyel ortamda edindikleri deneyimleri akademik bilgileri ile pekiştirerek gelişimlerine ve mezuniyet sonrası çalışma hayatına hazırlanmalarına destek olmaktır. Bu proje, halen Türk Pirelli Lastikleri A.Ş. ve Bekaert ile de, fakültemizin farklı bölümlerindeki öğrenciler ile yürütülmektedir.  

Göster
08 Mart Geleceğin İnterneti Nesnelerin İletişimini Sağlayacak
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), nesnelerin iletişimine olanak sağlayacak "geleceğin interneti" için yeni modellerin oluşturulmasına ve yaygınlaştırmasına yönelik projelerin destekleneceği açıkladı. "Geleceğin internetinin" sağladığı olanaklarla "akıllı elektrik şebekeleri", "akıllı çevre gözlem bilgi sistemleri", "akıllı ulaşım ve hareketlilik sistemleri", "akıllı sağlık hizmetleri sistemleri" gibi akıllı altyapılar hizmete girecek.

Konuyla ilgili olarak Radyo K.İ. Muhabiri Derya Özel'e açıklamalarda bulunan Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Orhan Akbulut, geleceğin interneti kavramından bahsederek "Gelecekteki internet kavramına baktığımızda sensör ağları karşımıza çıkmaktadır. Sensörler, sıcaklık ve basınç gibi fiziksel durumlardaki değişimlere ölçülebilir tepkiler üretebilen donanım aygıtlarıdır. Örneğin; bir bölgede çevre kirliliğinin az ya da çok olmasını sensörlerle algılayabiliriz. Bu algılanan verileri internet üzerinde kişilere, kurumlara iletebiliriz" dedi.


Geleceğin internetinde sensör ağlarının kullanılacağını belirten Akbulut "Bu projeler hayata geçirilirse nesneler, algılayıcılar ve elektronik devreler sayesinde kendi arasında iletişim kurabilir. Örneğin buzdolabı, çamaşır makinesi ve televizyonla iletişim kurabilir" ifadelerini kullandı.

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Orhan Akbulut, Avrupa Birliği tarafından "geleceğin internetine" yönelik ARGE faaliyetlerine yatırım yapıldığını kaydederken, internete bağlı cihaz sayısının 2020 yılında yaklaşık 50 milyarı bulacağını sözlerine ekledi.
Göster
07 Mart İZODER Su ve Isı Yalıtımı Etkinliği Gerçekleştirildi
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk konferans salonunda İZODER ve İnşaat Mühendisliği Bölümü işbirliği ile gerçekleştirilen, 'Su ve Isı Yalıtımı' etkinliğine İZODER Teknik Elemanı Emre Er konuşmacı olarak katıldı.

Yapı malzemeleri dersi kapsamında yapılan etkinlik, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.Isı yalıtımı hakkında konuşan Er, yalıtım oluşturma şartları ve uygulamada kullanılan gereçlerin önemi hakkında bilgiler verdi. Isı köprüsü oluşmaması gerektiğini vurgulayan Er, binalarda yalıtım bütünlüğünün önemine vurgu yaptı. Farklı bina türlerinde uygulanacak yalıtım işlemlerinde yapılması gereken uygulama yöntemleri hakkında teknik bilgiler verdi.Su yalıtımından da bahseden Er, su yalıtımında yapılan başlıca hatalar üstünde durdu ve yapılması gerekenlerden bahsetti. Su yalıtımının, ısı yalıtımından oldukça farklı olduğunu ve ısı yalıtımı yapılırken iki kat özen gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu işlemin, işinin ehli kişiler tarafından yapılmasının çok önemli olduğunu belirtti. "Yapıların en büyük düşmanı su" ifadesini kullanan Er, sağlık açısından da su yalıtımının küf ve mantar oluşumunu engellediğini belirtti.Etkinlik sonunda yapılan sınav ile sertifikalarını almaya hak kazanan öğrenciler belirlendi ve belgeleri dağıtıldı.
Göster
07 Mart Dijital Deneyimi Yönetin
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde Koü Teknopark'ın düzenlemiş olduğu "Dijital Deneyimi Yönetin" adlı seminer LuckyEye Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Artan'ın katılımıyla  07.03.2016 günü gerçekleşti.
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe Teknopark Genel Müdürü Sadık Semizoğlu ve LuckyEye Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Artan yanı sıra öğrenciler katıldı.Semizoğlu, yaptığı açılış konuşmasında devletin projeler için verdiği teşviklerin çok büyük çapta olduğunu, projeleri olan öğrencilerin desteklendiğini söyledi. Kocaeli Üniversitesi'ni zengin bir kaynak olarak değerlendiren Semizoğlu, her türlü proje fikrine açık olduklarını, öğrencilerden proje beklediklerini bildirdi. IBM, Adobe, Microsoft, Google firmalarıyla ortaklığı olan LuckyEye Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Artan, yazılım dünyasının nereye gittiğine dair bilgilendirmede bulundu. Kocaeli Üniversitesi ile gönül bağının olduğunu ifade eden Artan, Türkiye'nin genç nüfusa ve iyi üniversitelere sahip olduğunu dile getirdi.LuckyEye'nin gerçekleştirdiği projelere değinen Artan, online turizm, online bağış, mobil uygulama, Dumankaya online satış portalının yanı sıra Türk Hava Yolları ile işbirliğinde gerçekleştirdikleri projeden bahsetti. THY ile seyahat eden yolcuların deneyimlerini araştırdıklarını aktaran Artan, "Yolcuların bilet aldıkları andan yolculuğun son bulduğu zamana kadar sürekli etkileşim halindeyiz, deneyimlerini ölçtüğümüz bireylerin memnuniyet derecelerine göre yol alıyoruz" şeklinde araştırmayı anlattı.Değişimin Avantajı ve Dezavantajıİnternet mecrasındaki değişmelere değinen Artan, mobil erişiminin yüzde ellinin üzerine çıktığını söyledi. Artan, bu durumun avantajının bireyin her bir şeye kolaylıkla ulaşabildiği ifadesinde bulunurken dezavantajı şu şekilde açıkladı; "Kullanıcıların bir uygulamayı beğenip çıkma zamanı beş saniye gibi kısa bir süre. Siz yaptığının bir uygulamayı beş saniye içerisinde kullanıcıya beğendiremezseniz tüm çalışmanız çöp oluyor"İnsanları çekmenin çok kritik bir kavram olduğuna değinen Artan, bu yolda reklamın öneminden bahsetti.

Müşterilerin beklentilerinde farklılaşma olduğuna dikkat çeken Artan, artık reklamların geneli kapsamadığını, tüketicilerin kendilerine hitap eden reklamları tercih ettiğini aktardı."Bilgiye Ulaşma Alışkanlığı Değişti"Teknoloji ile değişime uğrayan kavramlardan birinin de bilgiye ulaşma olduğunu söyleyen Artan, "Biz beğenilerimizi seçiyoruz, bilgi bize geliyor" dedi. İş hayatı ile gerçek hayattaki zıtlıklarla ilgili açıklama yapan Artan, "Bilginin kişiyi bulduğu gerçek hayatın aksine iş hayatında, kişi bilgiyi arıyor ve bu durumda çatışma haline giren birey zorluk çekiyor" diyerek konunun önemini vurguladı.

Öğrencilerin sorularının cevaplanmasının ardından etkinlik son buldu.
Göster
06 Mart 9. KALE Eğitim ve Kariyer Organizasyonu Tamamlandı
Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen 9. KALE Eğitim ve Kariyer Organizasyonu, Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde 3-4-5 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi.
Geleneksel hale gelen ve bu yıl dokuzuncusu düzenlenen KALE, yola çıktığı Kaliteni Göster-Araştır-Lider Ol-Etkile sloganıyla üniversitemizden ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrencileri aynı platformda buluşturarak sosyal yaşamlarını ve kariyer hedeflerini sağlam temellere oturtmak amacıyla düzenleniyor.KALE, katılımcılarına iş dünyası ile yakın ilişkiler kurma, kişisel gelişimlerine katkıda bulunma, çalışmayı hedefledikleri sektör ve departmanlar hakkında bilgi sahibi olma imkanı tanıyor. Başarılı akademisyenlerin, iş dünyasından üst düzey yöneticilerin, alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak konuk olduğu organizasyonumuz eğitim, söyleşi ve oturumların ardından öğrencilere interaktif etkinliklerle eğlendirirken öğreten keyifli bir organizasyon süreci sunuyor.Her yıl farklı başlıklarla gerçekleşen KALE Eğitim Kariyer Organizasyonu'nun 9.'su Kaliteni göster, Araştır, Lider ol, Etkile konu başlıkları ile 3-4-5 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleştirildi. İki gün eğitim ve bir gün kariyer konseptini işlemek üzere yola çıkan organizasyonda, uzman konukların katılımlarıyla insan kaynakları, kişisel gelişim, moda, uzay çağı, sanal aktiflik, cesaret, gelişen teknolojide e-ticaret, iş yaşamında başarının tüyoları, iç girişimcilik gibi pek çok farklı konu ele alındı.
Göster
03 Mart Nasıl Mucit Olunur? Etkinliği Yapıldı
Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından 26 Şubat'ta düzenlenen etkinlikte, öğrencilere nasıl mucit olabilecekleri anlatıldı.

Mühendislik Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen ve TTO tarafından düzenlenen 'Nasıl Mucit Olunur?' etkinliğinde uluslararası danışmanlık hizmeti veren Applied Professional International Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Güven Yalçıntaş konuşmacı olarak yer aldı. Etkinliğe, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Saraç, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Kaluç, Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Decdeli, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılışında söz alan Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Decdeli, teknoloji geliştirmeye, Teknoloji Transfer ofislerine, üniversitelerde oluşan bilginin teknolojik değer yaratmasına, üniversite-sanayi işbirliklerine önem verdiklerini belirterek, "Küreselleşen dünyada yeni buluşlar ve girişimcilik git gide daha fazla önem kazanıyor. Girişimciliğe yeni adım atanların yol bulması zorlaşıyor. O açıdan bu etkinliğin siz öğrenciler açısından oldukça önemli olduğunu düşünüyorum" ifadesinde bulundu.Türkiye'de teknoloji transfer faaliyetlerinin 5-6 yıl öncesinde başladığını söyleyerek sözlerine başlayan Prof. Dr. Güven Yalçıntaş, "Yeni bir oluşum olması nedeniyle bugün burada buluşların nasıl yapılacağını, nasıl mucit olunacağını anlatacağım" dedi. Einstein'ın prensipleri ve Leonardo'nun prensipleri adıyla iki ayrı başlıkta gerçekleştirdiği sunumunda Prof. Dr. Yalçıntaş, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

 Prof. Dr. Yalçıntaş, 'Kutunun dışına çıkın, yani bir problemin çözümüne alternatifler getirin ve bu alternatifler içerisinden en iyisini seçin. Bir alışkanlık edinin, her şeyi yazın, çok okuyun, öğrenmeyi sevin, karar vermeden önce bakış açınızı değiştin, düşünmek için kendinize zaman ayırın, hata yapmaktan çekinmeyin, sağduyunuza güvenin, iyi dinleyici olun, uyanık olun, karşılaştığınız engellerden dolayı vazgeçmeyin" dedi. Etkinliğin sonunda Prof. Dr. Yalçıntaş, öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Göster
04 Ocak AFAD Deprem Araştırmanın en büyük projesini KOÜ aldı
Başbakanlık, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD)  Başkanlığınca Ulusal Deprem Araştırma Programı (UDAP) kapsamındaki  Güdümlü Proje olan  < Ulusal Kuvvetli Yer Hareketi Kayıt İstasyonlarının Zemin Parametrelerinin Belirlenmesi > başlıklı projeyi  başvuran birçok üniversite arasından  Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi  Jeofizik Mühendisliğinden  Prof. Dr. Cengiz KURTULUŞ ,  Doç. Dr. Fadime Şahin SERTÇELİK ve  Doç. Dr. İbrahim SERTÇELİK den oluşan ekip aldı.

Bir yıl sürecek projede AFAD tarafından işletilen 81 ildeki toplam 313 deprem kayıt istasyonunda Sismik Kırılma, MASW, REMİ ve Mikrotremor ölçüleri alınarak zemin özellikleri belirlenecek.  Elde edilecek parametreler sayesinde deprem kayıtları daha sağlıklı ve kaliteli bir şekilde değerlendirilecek. Projeye  Afad deprem dairesinden mühendislerde katılacak. Çalışmalarda cihazların ve gerekli donanımların monte edildiği minibüs de kullanılacak.

Proje ayrıca , AFAD  Ulusal Deprem Araştırma Programı (UDAP) tarihinin en kapsamlı ve en yüksek bütçeli projesi olma özelliğini de taşımaktadır.
Göster
21 Aralık Prof. Dr. Gülgün Üniversitemizi Ziyaret Etti!
Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi’nde 1983-1986 yılları arasında dekanlık görevini yürütmüş olan Prof. Dr. Remzi Gülgün, üniversitemizi ziyaret etti.

Prof. Dr. Remzi Gülgün’ün ziyareti kapsamında Mühendislik Fakültesi konferans salonunda bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Saraç, Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasin Kişioğlu, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Kaluç, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 
Göster
21 Aralık ITalent Roadshow Etkinliği Yapıldı
17 Aralık 2015 günü Bilgisayar Mühendisliğinin organize ettiği etkinlik Java teknolojileri ve kurumsal yazılım uygulamalarında deneyimli OBSS firması tarafından yapıldı.   

Mesut Süre nin konferans salonunda yaptığı Stand Up Show undan sonra, Yazılım Laboratuvarında
ITalent Roadshow kod yazma yarışması yapıldı.
    
Göster
16 Aralık Fakültemizde MÜDEK Ara Değerlendirme Süreci Tamamlandı
Fakültemiz, almış olduğu ‘Akreditasyon Belgesi’ kapsamında MÜDEK heyeti tarafından ara değerlendirmeye tabii tutuldu.
Göster
25 Kasım Video Eğitim Portalı deneme web sayfası açılmıştır
Fakültemizin NATRON Yazılım firması ile yapmış olduğu işbirliği gereği Video Eğitim Portalı deneme web sayfası (http://kou.videoegitim.com) hizmete girmiştir.  Bu portalı kullanarak Fakültemiz öğrencileri, meslekleri için çok gerekli birçok yazılımın eğitim videolarını ücretsiz indirebileceklerdir. Portalın kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiye ekteki dosyadan (Video Eğitim Kullanım Kılavuzu) erişilebilir.  
Göster
19 Kasım Ticarileşebilir Ar-Ge Semineri Yapıldı
Fakültemizin Konferans Salonunda 19.11.2015 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim KILIÇASLAN'ın sunduğu "Ticarileşebilir Ar-Ge" konulu seminer gerçekleştirildi. Seminere başta rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Halil İbrahim Saraç olmak üzere birçok fakülte dekanı, bölüm başkanları, öğretim üyeleri ve elemanlarından oluşan akademisyenler ile Kocaeli Sanayi Odasına kayıtlı sanayiciler katıldılar. Sunumun ardından Kimya Mühendisliği ile Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerinin laboratuarları misafirlere gezdirildi.
Göster
27 Ekim Elektronik ve Haberleşme Müh. Öğrencilerine TÜBİTAK’tan Ödül
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü 2015 mezunu öğrencilerimiz Sinan Divarcı ve Semih Demir, Prof. Dr. Oğuzhan Urhan'ın danışmanlığında gerçekleştirdikleri "Android Cihaz ile Görüntülü Diafon ve Kablosuz Kontrol Sistemi" isimli proje ile bu yarışmaya katılarak "Açık Kaynak Yazılım Uygulamaları" kategorisinde birincilik ödülü aldı. 
Göster
23 Ekim Öğrencilerimiz Yurtdışı Staj Deneyimlerini IAESTE ile Gerçekleştirmeye Devam Ediyor!
Kocaeli Üniversitesi IAESTE (Yurtdışı Staj Öğrenci Değişim) Programı Koordinatörü Doç. Dr. Emel Taban ve IAESTE Programı'nın daha önceki Koordinatörü Prof. Dr. Metin Ertunç, 20 Ekim 2015 Salı günü Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonunda 15:00-17:00 saatleri arasında IAESTE Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Bilgilendirme Toplantısında Doç. Dr. Emel Taban Mühendislik Fakültesi Öğrencilerine IAESTE sürecinden söz ederken, Prof. Dr. Metin Ertunç IAESTE sürecinde önceki yıllarda karşılaşılan durumlar ve kendi deneyimleri hakkında bilgi verdi. 
Göster
06 Ekim Üniversitemiz 2016 Formula Student Yarışlarına Katılacak
Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ersin Asım GÜVEN tarafından yürütülen FSAE Formula Student Yarış Arabası Üretimi projesi, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. İbrahim SARAÇ’ın da katılımıyla, 1 Ekim 2015 tarihinde Sn. Rektörümüz Sadettin HÜLAGÜ’ye sunuldu. Çoğunluğunu makine mühendisliği öğrencileri oluşturduğu KOU Formula Student Takımı, kendilerine özgün tasarımlarını gerçeğe dönüştürerek, formula tipi açık tekerli araç üreteceklerdir ve 2016 Eylül ayında FSAE organizasyonu yarışmalarına katılacaklardır.
Göster
01 Eylül İki Akademisyenimize TÜBİTAK 1001 Proje Desteği
Fakültemizden iki akademisyen (Doç.Dr. Bülent Oruç ve Doç.Dr. Güralp Özkoç) TÜBİTAK 1001 proje desteği kazandı.
Göster
10 Ağustos TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışlarında Yarıştık
Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği öğretim elemanı ve öğrencilerinden oluşan Türk-Mekatronik takımının tasarladığı ve imal ettiği 'TM-Alfa' isimli elektrikli araç, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Alternatif Enerjili Araç Yarışlarına 'Elektromobil' kategorisinde katıldı. 3-9 Ağustos 2015 tarihleri arasında Körfez Yarış Pisti'nde düzenlenen yarışlara katılan Türk-Mekatronik ekibini, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ziyaret ettiler.

Yarışlar sırasında hasar alan aracımız teknik ekip tarafından tamir edilip tekrar piste dönerek 65 dakika sürmesi gereken yarışta 32 dakika yarıştı. Enerji verimliliğin öne çıktığı yarışlarda, attığı tur sayısı ve harcadığı enerji miktarına göre yapılan sıralamada, üniversitemizin aracı 37 üniversite arasından 20. sırada yer aldı.
Göster
03 Ağustos TÜBİTAK TEYDEB Toplantısı yapıldı
Fakültemizin Konferans Salonunda 10.07.2015 tarihinde Prof. Dr. Kadri Süleyman Yiğit tarafından, TÜBİTAK-TEYDEB projeleri hakemlik ve izleme süreçleri hakkında bir sunum yapılmıştır. Sunum kapsamında projelere hakem ve izleyici atanması süreçlerinden, öğretim üyelerinin dikkat etmesi gereken hususlardan ve proje hakemliklerinde karşılaşabilecekleri muhtemel sorunlar hakkında bilgilendirme yapmıştır. Sunumun sonunda tecrübelerin de paylaşıldığı etkinlik, soru cevap kısmının ardından sona ermiştir.
Göster
10 Temmuz “Akıllı Telefonların İşaret İşlemede Mobil Eğitim Laboratuvarı Olarak Kullanılması” Konulu Seminer Yapıldı!
University of Texas at Dallas öğretim üyelerinden Prof. Dr. Nasser Kehtarnavaz, “Akıllı telefonların işaret işlemede mobil eğitim laboratuarı olarak kullanılması” üzerine Mühendislik Fakültesi Konferans salonunda konu hakkında ilgili öğretim elemanlarına ve öğrencilere 9 Temmuz 2015 tarihinde seminer verdi. Konuşmasında herkesin elindeki akıllı telefonlarla, öğrencilerin Sayısal İşaret İşleme derslerinde öğrendikleri teorik konuların laboratuar deneylerini gerçek zamanlı olarak gerçekleştirebileceklerini anlattı. 
Göster
17 Haziran Mühendislik Fakültesi 2014-2015 Mezuniyet Töreni Yapıldı
Mühendislik Fakültesi 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Mezunları, diplomalarını 17 Haziran Çarşamba günü Kocaeli Üniversitesi Gazanfer Bilge Spor Salonu'nda yapılan tören ile aldılar.Tüm mezunlarımıza hayatları boyunca sağlık, mutluluk ve başarılar dileriz :)
Göster
09 Haziran Japon Belediye Başkanı, Fakültemizi Ziyaret Etti
Tokyo Minato Kenti önceki Belediye Başkanı (2000-2004) ve Yüksek Mimar Keimi Harada, 5. Uluslararası Deprem Sempozyumu kapsamında bir dizi sunum ve seminer vermek üzere Kocaeli Üniversitesi'ni ziyaret etti. Keimi Harada'nın  Dekanımız Prof. Dr. Halil İbrahim Saraç'ı ziyareti sırasında deprem güvenliğinde mühendislik ve mimarlık alanlarının önemi üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. 
Göster
14 Mayıs Prof. Dr. Atıf Ural Fakültemizi Ziyaret Etti
Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Atıf Ural ve eşi Prof. Dr. Mübeccel Ural 14 Mayıs 2015 Fakültemizi ziyaret etti. Fakültemizin Konferans Salonunda öğretim elemanları ile bir araya gelen Prof.Dr. Atıf Ural, Üniversitenin kuruluş aşamalarında yaşanan zorlukları tüm personelle birlikte özveriyle aştıklarını; 16 yıl aradan sonra kuruculuğunu yaptığı Üniversiteyi, akademisyen olarak çalıştığı Fakültemizi ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Göster
16 Nisan Mühendislik Fakültesi'nde Başarı Ödüllendirildi
KOÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Saraç, fakültenin genel durum değerlendirmesini yaptığı Akademik Kurul’da, 2014 yılında uluslararası yayın, Tübitak projesi, Sanayi Bakanlığı destekli SANTEZ projeleri yürütücülüğü bağlamında akademik faaliyet gösteren fakülte öğretim üyelerine Başarı Ödülleri verildi.
Göster
16 Mart Yeni Dekanımız Prof. Dr. Halil İbrahim SARAÇ Görevine Başladı!
16 Mart 2015 tarihinde Mühendislik Fakültesi Dekanlık görevi biten Prof. Dr. Sarp ERTÜRK’ün Mühendislik Fakültesi yeni Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim SARAÇ’a görev devir teslimi yapıldı.
Göster